ASPress - czasopisma pedagogiczne


ARCHIWUM WYDAŃ CYFROWYCH

Wydanie specjalne "Fizyki w Szkole"


Zamów

Wydania specjalne "Geografii w Szkole"

2011

2010

2009

2008


ZamówHistoria powstania  * Dane techniczne * Słynne rajdy * Rozwiązania konstrukcyjne
Pierwszy pojazd z napędem na obie osie skonstruowano w 1824 r. a więc ponad pól wieku wcześniej od samochódu.
Jednak dopiero wojskowi amerykańskiej armii jako pierwsi chcieli mieć pojazd, który pojedzie każdą drogą, pokona głębokie rowy  i wyposażony będzie we wciągarkę, tak by mógł poruszać się w każdym terenie.
Więcej


ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE


Samochody sportowe
Słynne modele  * Sportowe sukcesy * Historia marek * Rekordowe osiągi
Historia samochodów sportowych jest prawie tak stara jak same samochody. Pierwszy wyścig odbył się już w 1894 roku na trasie Paryż-Rouen. Co ciekawe - rywalizowały ze soba samochody o napędzie parowym, spalinowym i elektrycznym. Trasę 120 km najszybciej pokonał samochód o napędzie parowym, ale został zdyskwalifikowany za niedozwolone przeróbki.


Sztuka dziennikarska
Czym są media  * Jak pisać * Jak robić karierę * Jak nie zwariować
Dziś więcej ludzi pisze niż czyta.  
Takie możliwości stworzył Internet i telewizja komórkowa. Czy to oznacza koniec dziennikarstwa, czy jego nowa era? Czy to co dzisiaj obserwujemy w mediach – wpisy na portalach społecznościowych, blogi są dziennikarstwem czy tylko zabawą pasjonatów internetu?Baza danych
Władza * Pieniądze * Intrygi * Uczucia * Polityka
Dla współczesnego człowieka korporacja jest ważniejsza od rodziny. Korporacja daje awanse, władzę i pieniądze, ale żąda bezwzględnego podporządkowania, potem wysysa z ludzi energię a na końcu wypluwa człowieka na zewnątrz. A co się dzieje, kiedy człowiek nie chce podporzadkować się procedurom i normom korporacyjnym? Czy można pracować w korporacji i być normalnym człowiekiem? Czy jest życie poza korporacją?


Ebooki 


Więcej

Wydania specjalne - pliki PDF

Wydania z roku 2016

Zebrane w tym wydaniu zestawy zadań (z dopowiedziami lub kluczami odpowiedziami i zasadami punktowania), zarówno powtórzeniowych, jak i typowych arkuszy maturalnych z ostatnich lat (a więc i różnych wymagań wynikających z obowiązujących podstaw programowych), drukowanych na łamach "Chemii w Szkole", kierujemy zarówno do nauczycieli, jak i uczniów. Mamy nadzieję, że będzie to cenna pomoc w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.


Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 76 kol. 
Cena - 15,00 zł

W ostatnich latach w „Fizyce w Szkole” ukazało się wiele artykułów dotyczących znaczenia demonstracji na lekcjach fizyki. Podstawa programowa podkreśla wręcz konieczność ich przeprowadzania przez nauczyciela, gdyż tylko wtedy uczeń może dobrze zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawiska i prawa fizyczne. W tym wydaniu znajdziecie najciekawsze, naszym zdaniem, przykłady.


Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 77 kol. 
Cena - 15,00 zł

Wybór scenariuszy lekcji, drukowanych w poprzednich latach na łamach „Geografii w Szkole”.„Scenariusze” przeznaczone są głównie dla nauczycieli, którzy nie są jeszcze prenumeratorami naszego czasopisma. Oczywiście, polecamy je również naszym stałym Czytelników chcących mieć w jednym wydaniu najciekawsze pomysły na lekcje przyrody i geografii.

 


Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 84 kol. 
Cena - 15,00 zł

„Tematy z WOS” to wybór artykułów z dwumiesięcznika „Wiadomości Historyczne z WOS” o najważniejszych problemach społecznych i politycznych Polski, Europy i świata, które – naszym zdaniem – mogą pomóc nauczycielowi w prowadzeniu i uatrakcyjnieniu lekcji przedmiotu wiedza o społeczeństwie.
Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 52 kol. 
Cena - 10,00 zł

 Wydania z roku 2015

 

Wybór artykułów z „Chemii w Szkole”. Opisują one ciekawe i równocześnie proste w przygotowaniu doświadczenia, które można przeprowadzić w czasie zajęć, a niektóre z nich polecić uczniom do samodzielnego wykonania w domu. Zawierają szczegółowy opis, sformułowane spostrzeżenia oraz wynikające z nich wnioski wraz z uzasadnieniem teoretycznym.


Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 52 kol. 
Cena - 10,00 zł

Zbiór zadań dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza maturzystów, z artykułów drukowanych w ostatnich latach na łamach "Fizyki w Szkole"
Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 52 kol. 
Cena - 10,00 zł

Zbiór najciekawszych zadań z ostatnich lat z „Geografii w Szkole".zawierają zadania i scenariusze lekcji dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, łącznie z przykładowym zestawem zadań maturalnych. Do wykorzystania na lekcji, do sprawdzianów i powtórzeń

Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 52 kol. 
Cena - 10,00 zł

Jak posługując się domino, grami planszowymi, grą karcianą, kwadratami magicznymi, kółkiem i krzyżykiem można zaciekawić uczniów fizyką i zwiększyć ich umiejętności rozwiązywania zadań. Wybór artykułów z "Fizyki w Szkole"
Wersja elektroniczna 
- plik PDF - 2017 r.
Format A4, 

Objętość 26 kol. 
Cena - 10,00 zł


 


Wydania specjalne